DOMÁCÍ BĚLENÍ

V první návštěvě se dělají otisky obou čelistí, potřebné ke zhotovení individuálních silikonových  nosičů, do kterých se následně aplikuje bělící gel.

Nosiče s gelem se nosí několik hodin během dne nebo se nasazují na noc. Záleží na druhu a koncentraci gelu. Bělící proces trvá několik dní, záleží na původním zabarvení zubů. Během této doby a 3 dny po ukončení bělení, kdy se ustaluje konečný odstín zubů, pacient nesmí kouřit, pít barevné nápoje jako například červené víno, čaj, kávu a jiné barevné nápoje. Nesmí se konzumovat potraviny s výraznými pigmenty (např. kečup, sójová omáčka, červená paprika, mrkev, červená řepa , curry koření apod.).

Před každou aplikací bělícího gelu je nutné si důkladně vyčistit zuby kartáčkem a mezizubní prostory mezizubním kartáčkem nebo nití.

Zuby je nutné osušit například vatovým tampónem.

Je lepší používat spíše méně gelu a pokud přeteče z nosiče, je nutné ho okamžitě odstranit (př.: vatovou tyčinkou, tampónem). Jinak hrozí poškození dásně.

Po každé proceduře je potřeba nosič opláchnout od zbytku gelu po studenou vodou a nechat okapat.

Pokud během bělení dojde k citlivosti, můžete jeden den kůru vynechat, je však lepší bělit v kuse. Předcházet citlivosti lze pomocí krému GC Tooth Mousse, neobsahuje fluoridy. GCčko obsahuje recaldent = vápník a fosfát, který se získává z mléčného kaseinu, proto není vhodný pro lidi s alergií na mléčné proteiny.

Domácí bělení je metoda sice pomalejší, ale levnější a efektivnější a šetrnější než ordinační bělení.